Laweta


Laweta z drukarki 3D


Kupiłem dwie lawety wykonane na drukarce 3D. W paczce znalazłem czarne, nie pomalowane elementy: laweta, dwa najazdy, podpora, cztery koła i hak do auta.
Wszystkie elementy podszlifowałem pilnikiem. Przydał się też ostry nóż do wycięcia nadmiaru materiału od spodu lawety. Góra tego modelu jest wykonana dobrze,  dół (niewidoczny) trochę odstrasza. Nie znam się w ogóle na drukarkach 3D więc podchodzę do tematu jakbym kupił model dla sklejania. Malowanie nie stwarza żadnego problemu. Materiał nie wymagał odtłuszczania, dałem cienką warstwą podkładu i kolor.

Do moich lawet nie wykorzystałem podpory z zestawu, zrobiłem swoje z kółkiem. Słabo mi wyszło ale to tak na szybko, będą lepsze. Konieczne było zrobienie osi kół czyli wycięcie dwóch kawałków drutu. Szybkie klejenie, dodanie tablic rejestracyjnych i czegoś co udaje światła (też do poprawki) i lawety gotowe. Hak zamontowałem w czerwonym 125p od Daffi. Wymagało to podklejenie kartonika do podwozia. Jak już pisałem, podłoga lawety wygląda naprawdę dobrze, podjazdy też. Gorzej już z kołami którym jak by czegoś brakowało.
Co się tyczy "użyteczności" to laweta przewiezie nam każdy model samochodu osobowego i dostawczego.  Ładnie prezentuje się na niej szeroki GAZ 69, długi Mercedes W115 czy z metra cięty 126p.

Wpis na blogu.