Polski Hot Rod


Model: Żuk A13B Hot Rod

Miała być szybka konwersja a wyszło trzy godziny dłubania.
Poniżenie Żulka wymagało sporej ingerencji w "podwoziu" i precyzyjnego mierzenia oraz wiercenia nowych otworów na osie kół. Lampy z przodu nie mają już dziur. Wnętrze pomalowane na czerwono (żeby był szybszy 😉), podwójne rury wydechowe i kilka innych detali. Co powiecie o takiej konwersji? Inspirowałem się kilkoma istniejącymi Żukami po tuningu.

Model: Żuk A13B "Bomberman"
Inspiracją do powstania tej przeróbki był polski bombowiec z Września 1939 roku - PZL.37 "Łoś". Lotnicza szachownica znalazła się też na dachu Żuka.


Model: FSO Polonez 1500 "Gruzewicz"
Borewicz po przejściach, dawny radiowóz teraz lata bokami po leśnych drogach.


Model: Daewoo-FSO Polonez Caro Plus "Drifter"
Modelik dostał monstrualne koła na niskim profilu. Szczyt kiczu i tandety. Efekt potęgują nalypki na drzwiach.


Model: FSO 125p MR'83 "Patriot"
Prawilniak na dzielnicy. Wóz dla polskiego super bohatera!

Model: FSO 125p MR'83 "Luxus"

Słów mi brak...


     Te kilka modeli wykonanych przeze mnie to efekt nudzenia się w domu podczas choroby. Przyznam szczerze że wykonanie ich sprawiło mi sporo radochy. Osobiście nie jestem fanem przeróbek i wolę modele aut seryjnych. Tu jednak ostro zaszalałem i chciałem oddać ducha polskiego tuningu.  Miało być kiczowato i przesadnie. Mam nadzieję że się Wam nie podoba XD
    Ponieważ autka powstały bardziej jako żart niż prawilne kolekcjonerstwo, wykorzystałem tanie autka od Welly i Daffi. Same techniki modelarskie też mają niewiele wspólnego z profesjonalizmem.